Loading Događanja

*prodaja ulaznica Knjižnica i čitaonica Popovača

(tel: 679 860)

*KARTE U PRODAJI OD 21.09.2022.*

Za one koji ne znaju predstava je u organizaciji Altteatar-a koji je u proteklih dvanaest godina bila sjecište za preko 100 umjetnika, koji su kroz različite projekte realizirali svoje ideje. Izvođeno je 17 premijera, više od 1.120 repriza, a njihove predstave je pogledalo 145.000 osoba svih uzrasta i dobi, po zemlji i regiji i svijetu.
O PREDSTAVI:
Pritisnuti besposlicom, a samim tim i besparicom, petorica mladića, rješenje svojih egzistencijalnih problema pokušavaju pronaći kao striperi u noćnom klubu. Prateći likove od ideje za striptiz do njene konačne realizacije, predstava nas vodi kroz uzbudljive scene u kojima obiluju koreografske sekvence, velik broj prevarenih očekivanja i na koncu izuzetno uzavrela atmosfera koja nas drži napetim do samog kraja. Predstava prefinjenim humorom tretira tematiku nezaposlenosti mladih ljudi i egzistencijalna pitanja savremenog čovjeka, omogućavajući mnogima da se kao u ogledalu prepoznaju kao ljudi bez životne energije koji žive bez nade, smisla, entuzijazma, ali i potičući ih da energičnije krenu u promjene.
U periodu od premijere 6.3.2015. godine do početka pandemije, tj. u 5 godina igranja predstave Dame biraju pogledalo je 140.000 ljudi u 270 izvođenja. Igrana je u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Srbiji, Makedoniji i Crnoj Gori – u 80 gradova. Osvojeno je 6 nagrada na festivalima od Poreča do Skoplja.

Detalji:

Datum: