Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ovogodišnja Noć knjige u Knjižnici i čitaonici Popovača protekla je u znaku dubokih književnih razgovora i egzotičnih putovanja.

Program je započeo susretom čitateljskog kluba „Knjigoljupke“, koji su analizirali djela Aleksandra Stankovića. Članice su se osvrnule na autorovu intimnu i hrabru stranu pisanja, potvrdivši kako zajedničko čitanje pretvara osobni doživljaj u prostor razumijevanja.


Središnji dio manifestacije obilježilo je gostovanje Božene Galoić Cigit, pjesnikinje i svjetske putnice. Putopisno predavanje pod nazivom „Butan – zemlja zmaja“ uvodno je predstavila ravnateljica knjižnice Ivana Vlašić, istaknuvši značaj ovogodišnje manifestacije.

Gošća, koja je obišla više od 70 zemalja, otkrila je kako upravo u knjigama pronalazi energiju za svoja putovanja. Posjetiteljima je dočarala Butan kao fascinantnu, izoliranu zemlju koja štuje prirodu i tradiciju, te u kojoj su pravila poput potpune zabrane pušenja i kretanja uz vodiča dio jedinstvenog identiteta.

Predavanje je završilo uz pozitivne reakcije publike, koja je postavljala brojna pitanja i izrazila zahvalnost autorici na korisnim savjetima i ljepoti prezentiranog.