Uskoro kazališna predstava Bračni (s)provod

Pokreće li nas u životu strah ili ljubav?
Na to će pitanje pokušati odgovoriti protagonisti komedije Bračni (S)provod u petak, 04. studenog 2016. s početkom u 19 sati u organizaciji naše Knjižnice.
U produkciji Aplauz teatra, po literarnom predlošku američkog scenarista Matta Morilloa i režiji Ivana Đuričića smisao braka, kao okosnice radnje, propitivali su Lana Blaće i Slavko Sobin. Njih su dvoje utjelovili ljubavni par iz New Yorka, dvoje mladih ljudi čija veza neočekivano dolazi pod veliki znak upitnika, nakon što se na „tapetu” nađe brak. U vrlo zanimljivom i intrigantnom verbalnom okršaju Lana, u komediji Amy i Slavko( Sean), propituju instituciju braka, svatko iz svog, potpuno suprotnog kuta. Sat i nešto, koliko traje komedija, naizgled banalan razgovor dvoje mladih ljudi oko toga hoće li se vjenčati ili ne, zapravo mnogo dublje preispituje i ljudsku psihu i društveno ozračje.
Svjedoci smo vrlo dubokog zadiranja u samu bit ljudskog ponašanja, najčešće motiviranog strahom. Amy se pošto poto želi udati, za nju je brak i romantična ceremonija u kojoj misli uživati, od biranja haljine do sale za vjenčanje i svih ostalih pojedinosti, no svakako i važna potvrda ljubavi svog dragog. S druge strane Sean drži da im formaliziranje odnosa nije potrebno da bi učvrstili svoju ljubav. Intelektualno superiorniji, Sean vrlo jasno svojoj dragoj objašnjava kako je brak tek komad papira, društveno uvjetovana institucija koja u biti nema nikakve veze s osjećajima između dvoje ljudi, već na neki način svojevrsna zamka, nekakva garancija sigurnosti između partnera, garancija koja zapravo „ne drži vodu”.
(tekst osim uvodnog dijela u potpunosti preuzet s portala www.zadarskilist.hr, sa linka : http://www.zadarskilist.hr/clanci/21072016/pokrece-li-nas-u-zivotu-strah-ili-ljubav autora Krešimira Bukvića)

Karte se u pretprodaji mogu kupiti u Knjižnici u njeno radno vrijeme od srijede, 26.10.16. do 18 sati na dan predstave. Od 18 sati na dan predstave karte će se moći kupiti u Domu kulture Popovača ispred ulaska u salu gdje će se predstava i odigrati. Cijena ulaznice je 25 kuna. Dobrodošli!

25. listopada 2016 / Najave događaja