U Knjižnici održana promocija nove monografije Matije Josipovića “Očaravajući svijet gljiva”

Jučer je u prostoru naše Knjižnice održana promocija novog vrsnog priručnika u području gljivarstva autora Matije Josipovića, izdanje Leo Commerca iz Rijeke. Autor je publikaciju predstavio zainteresiranoj publici, kojima je prenio važne informacije o svijetu gljiva, vrstama gljiva i njihovim staništima, načinu branja i ophođenja u prirodi te mnoge druge zanimljivosti. Publikacija naziva “Očaravajući svijet gljiva” upravo odražava i kvalitetu samog izdanja koji je zaista očaravajući, od sadržaja do predivnih fotografija i uveza. Mnogobrojne fotografije (njih preko 470) uz detaljan opis 450 vrsta gljiva snimljenih na prirodnom staništu otkrivaju nanovije spoznaje o dosadašnjim, te novim osobitostima i nazivima pojedinih vrsta gljiva te njihovoj jestivosti. Radi se o izuzetno važnom djelu s područja gljivarstva koji je neophodno štivo za svakog ljubitelja prirode, a napose gljivara. Nakon promocije uslijedilo je ugodno druženje uz “gljivarske priče”.

21. listopada 2016 / Događanja