Putovali smo u Mimaru i na Interliber

Busom do kulture (bez kune u džepu) naziv je godišnjeg projekta Knjižnice i čitaonice Popovača koji je ove godine, točnije u subotu, 12. studenog 2016. godine, u potpunosti uspješno realiziran po treći puta. Nakon dolaska u Zagreb, dočekala nas je kustosica Muzeja Mimare koja nas je uz stručno vodstvo provela kroz vrijedne i zanimljive zbirke muzeja. Nakon pregleda stalnog postava, uputili smo se u atrij i razgledali impresivnu realističnu postavu izložbe akademskog slikara Ivice Vlašića. Naš posjet muzeju zaokružili smo potom i posjetom izložbi Fotokluba Zagreb također u prostorijama Mimare. Puni dojmova, uputili smo se na 39. Međunarodni sajam knjiga i učila, gdje smo do povratka kućama u 18 sati razgledavali štandove knjiga domaćih i stranih izdavačkih kuća i počastili se sajamskim cijenama. Ovaj izlet u organizaciji i pod pokroviteljstvom Knjižnice i čitaonice Popovača za polaznike je bio u potpunosti besplatan, a program puta tekao prema planu.

Zahvaljujemo Muzeju Mimara na velikoj donaciji knjiga iz područja kulturne baštine i umjetnosti koje će u najskorije vrijeme nakon stručne obrade postatio dio našeg knjižničnog fonda.

15. studenog 2016 / Događanja