Putnik i putopisac Tomica Kristić gostovao u Knjižnici

Jučer je u prostoru naše Knjižnice, putopisac i autor, Tomica Kristić održao zanimljivo putopisno predavanje o svom putovanju u svijet pješice i autostopom. Svoju je životnu pustolovinu ispričao i u svom prvjencu “Putovanje u Međuzemlje”, prvi od tri romana koji će u cjelini opisati njegov put koji je ukupno trajao 3 godine i 9 mjeseci… predstavljena je prva knjiga u kojoj opisuje prvih 15 mjesesci puta. Tomica Kristić je u potpunosti promijenio svoj koncept života te se odvažio na put od 40.000 kilometara kroz 24 države i tri kontinenta da bi na kraju puta došao do Novog Zelanda kojeg je cijelog propješačio. Priče i doživljaji, iskustva i životne mjene na putu donjele su mu i životnu družicu Lucy koja mu se pridružila na ovom predavanju. Tomica Kristić dobitnik je Nagrade Dijana Klarić za hrvatskog putnika godine i za najbolji hrvatski Projekt godine 2018.
Knjigu Tomice Kristića može posuditi u našoj knjižnici.

25. lipnja 2021 / Događanja