Prva samostalna likovna kolonija u organizaciji Knjižnice i čitaonice Popovača

U subotu, 29.05.21. na predivnom imanju Vinarije August održali smo prvu programsku aktivnost nakon dužeg vremena… bilo je neobično lijepo ponovo se družiti i stvarati umjetničke radove u tako inspirativnom okruženju autohtonog moslavačkog krajolika s definitivno najljepšim panoramskim pogledom koji ako niste, obavezno morate vidjeti.

Održali smo 1. samostalnu likovnu koloniju Knjižnice i čitaonice Popovača u našoj organizaciji, pod stručnom pripremom i vođenjem našeg poznatog slikara g. Želimira Šiška. Nakon radnog dana uslijedilo je druženje i podjela zahvalnica slikarima sudionicima (Robert Hinkelman, Dubravko Malleg, Ankica Malleg, Bernarda Franić-Rundek, Zdenka Kokolek, Božidar Škofač, Edina Šalić, Milan Čorak, Nevenka Vlašić, Želimir Šiško).
Također zahvaljujemo Vinariji August na dobrodošlici, suradnji i donaciji.

Slike nastale na ovoj koloniji, nakon što se radovi posuše, biti će naknadno izložene u prostoru naše Knjižnice u čijem će vlasništvu i posjedu ostati trajno kao dio zavičajnog fundusa Knjižnice.

31. svibnja 2021 / Događanja