Prednajava kazališne predstave “Prva žena, druga žena”

prva žena Matilda: MARIJA KOHN
druga žena Vesna: ASJA JOVANOVIĆ
redatelj i autor:VLADIMIR STOJSAVLJEVIĆ
scenograf: MILJENKO SEKULIĆ
kostimograf: TONČI VLADISLAVIĆ
koreografkinja: SNJEŽANA ABRAMOVIĆ
vrsta programa: satira (komedija)
U Domu kulture Popovača, u petak 26.03.2010. u 19,00 sati
ulaznice u prodaji od 10.03.2010. u Knjižnici i čitaonici Popovača
cijena ulaznice: 25,00 kn
Komedija Vladimira Stojsavljevića “Prva žena, druga žena” može se opisati kao klasična komedija karaktera. U bizarnoj situaciji gledamo dvije žene koje su prvo označene kao katolkinja i skojevka, da bismo ubrzo shvatili kako su svjetonazori “zamijenjeni”.Matilda, kojoj je Vesna došla s molbom da joj omogući crkveni sprovod zajedničkom mužu, tijekom razvoja situacije pokazuje sve više smisla za konkretno. Upravo ono što mami smijeh je potpuni izostanak bilo kakve fluidnosti i religijskog osjećaja u odnosu na svaku životnu temu.Matilda, koja uvježbava tango na početku teksta, doslovno je tako strastvena i čvrsto na zemlji. Vesna, mlađa i dubokog marksističkog uvjerenja, na sve teme reagira posve lirski i fluidno. U ovoj opreci razvija se društvena satira i autorski komentar recentne političke situacije. Predstava kreće od realističkog postupka, ali se razvija u stilizaciju koja bi više odgovarala apstraktnom postupku. Kao što i tekst ide od krajnje banalnih do intimističkih i mudrih stanja karaktera, tako se i predstava, u velikim pomacima i brzom ritmu, kreće ka neočekivanom završetku.

18. ožujka 2010 / Najave događaja