“Otvorena zložba Ivana Grubića “Moslavina u mom srcu”

U četvrtak, 21.06. u prostoru knjižnice otvorena je izložba slika i grafike Ivana Grubića, naziva Moslavina u mom srcu. Izložba je otvorena u sklopu programa za Dane Općine Popovača, a ostvarena je u suradnji knjižnice sa Likovnim društvom Moslavački krug Popovača.

Nakon uvodnih riječi ravnateljice knjižnice Nives Jurkin Stambolija, riječ je preuzeo predsjednik L.D. Moslavački krug gospodin Đoni Josip Kovač. Gosp. Kovač se kritički osvrnuo na stvaralački rad Grubića. “Kao naglašene karakteristike u slikarstvu Ivana Grubića ističu se autentičnost, orginalnost, nesputanost i iskrenost njegova rada.” Također ističe i oprijedjeljenje na težak put Ivana Grubića na području koje ne uživa osobitu popularnost kod publike – crtežu.
Završnu riječ je imao sam slikar Ivan Grubić koji se zahvalio prisutnima. Čitav program uljepšao je i popovački zbor, pod stručnim vodstvom Dražena Mlakara, čiji je član i sam slikar.

26. lipnja 2012 / Događanja