Otvorena likovna izložba kutinskog slikara Ivice ICE Bilandžića

Sinoć je u organizaciji i u prostoru Knjižnice i čitaonice Popovača otvorena 65. jubilarna izložba kutinskog slikara IVice ICE Bilandžića. Izbor i postav izložbe, te recenziju i kritički osvrt na samu izložbu i autorov dugogodišnji slikarski rad iznio je profesor Mladen Mitar, a na njegove početke, te životni i radni put podsjetio je poznati kutinski publicist i novinar, Dragutin Pasarić. Izložbu je otvorenom proglasio predsjednik Gradskog vijeća Popovača, g. Ivica Keser. Izložba je otvorena do 17. svibnja 2019. te se može razgledati u radno vrijeme Knjižnice.

“Bilandžić nas poziva svojim kompozicijama “gledati tišinu nestajanja” u prolaznosti tradicionalnog graditeljstva (stari most, krušna peć, kruna starog drvenog bunara, drveni trijemovi) i upozorava nas da sačuvamo narodno blago pučkog graditeljstva. Tu su još tišine zimskog krajolika, jutarnji horizonti i sunce, snovite magle i atmosfere zime. Prepoznatiljivi lajtmotivi (mir i prolaznost materijalnog) vodič su kroz njegovo slikarstvo.” (Mladen Mitar, katalog izložbe)

18. travnja 2019 / Događanja