Otvorena izložba “Neka cijeli svijet bude cvjetna livada” Snježane i Božidara Delača

U četvrtak, 26.04.18., u povodu obilježavanja Dana planete Zemlje, u prostoru naše Knjižnice otvorena je likovna izložba Snježane i Božidara Delača naziva “Neka cijeli svijet bude cvjetna livada”. Posjetitelji su mogli vidjeti likovne radove tematski vezane uz ljepotu naše planete Zemlje i veličanstvenost prirode, kao i simboličke likovne prikaze ekoloških problema i ugroženosti planete. Snježana Delač, koja se po prvi puta samostalno predstavlja u našem gradu i njen suprug Božidar Delač svoju su ljubav, pažnju i rad nesebično usmjerili na isticanje ljepote naše zemlje te ukazali na potrebu njenog očuvanja dajući ovom izložbom svoj doprinos za njenu opstojnost, a nama poticaj za razmišljanje o pojedinačnoj i kolektivnoj odgovornost za ono najvrednije što smo, kako izreka kaže, ionako samo posudili od budućih generacija – a to je naša planeta Zemlja. Izložbu je svojim izvedbama i svečanom atmosferom uveličao pjevački zbor „Kutinske dunje“ uz vođenje profesora Tomislava Brajdića, a o postavu je svoj stručni osvrt dao profesor Mladen Mitar, povjesničar umjetnosti i kustos Muzeja Moslavine iz Kutine. Pridružio nam se i gradonačelnik g. Josip Mišković. Svečano otvorenje zaokruženo je završnom arijom iz poznatog mjuzikla „Jalta, Jalta“ (A. Kabiljo, M. Grgić) „Neka cijeli ovaj svijet“ čiji tekst u potpunosti „oslikava“ temu, sadržajnost i smislenost cijele izložbe, a izvele su ga naše gošće „Kutinske dunje“. Uslijedilo je ugodno druženje u našem prostoru, a ovu zanimljivu i inspirativnu izložbu možete pogledati u radno vrijeme Knjižnice do 18. svibnja 2018. godine.

2. svibnja 2018 / Događanja