Nemiri i stranački život u Moslavini 1917.-1923.

U četvrtak 13. lipnja 2013. godine U knjižnici i čitaonici Popovača u suradnji s Maticom hrvatskom – Podružnica Popovača održano je predstavljanje knjige “Nemiri i stranački život u Moslavini 1917.-1923.” O ovoj knjizi kutinskog nakladnika Spiritus movens d.o.o. govorili su autor dr.sc. Franko Mirošević, recezenti dr. sc. Agneza Szabo i Đuro Vidmarović, prof., te urednik Dragutin Pasarić, prof. Prije samog predstavljanja knjige publiku su pozdravile i ravnateljica knjižnice Nives Jurkin Stambolija, te zamjenica gradonačlnika Ana Strilić.

Ova upravo izišla knjiga realno i vrlo blisko tumači osobito kritično doba hrvatske nacionalne povijesti. Autori su u znanstveno djelo unijeli brojne spoznaje, od zapisa iz školskih i župskih spomenica, preko dnevnog, periodičnog i osobito stranačkog tiska. Knjiga osim što ima velik značaj za ovaj kraj, također je i od osobitog nacionalnog značaja.
Cijela promocija popračena je pjesmama u izvedbi Mladena Bage.

14. lipnja 2013 / Događanja