Najava kazališne predstave “Vesele žene hrvatske”

KNJIŽNICA I ČITAONICA POPOVAČA
VAS POZIVA NA KAZALIŠNU PREDSTAVU

“VESELE ŽENE HRVATSKE”
Od čistačica do otmjenih dama, kakve su hrvatske žene, osim što su vesele, saznati možete u

DOMU KULTURE POPOVAČA, 05.11.2010. u 19,00 sati

Vesele žene hrvatske komedija je u kojoj dvije glumice kroz desetak uloga ‘prolaze’ različite tipove hrvatskih žena – od Zagorki, čistačica nakon predizbornog skupa, koje imaju svoje mišljenje o političkoj situaciji, preko majki propalih učenika na informacijama, hrvatske Romkinje i Bosanke, zatim tradicionalne svekrva i neviste negdje u Dalmatinskoj zagori, do otmjenih Dubrovkinja i agramerskih dama u zlatnim godinama u potrazi za izgubljenom mladošću i ljepotom.Po već prokušanoj formuli, upotrijebljenoj u autorovom prošlom predlošku koji je bio izvođen u produkciji istog kazališta, Kazališne radionice ‘Smjehotići’, Matko Elezović izložio je pogledu tipične i manje tipične formule muško-ženskih odnosa i komunikacije, kojim želi pokazati kako su hrvatske žene, kako sam kaže, ‘duhovite i vesele, te koliko god geografski udaljene bile, sličnije nego li smo mislili’.Predstava problematizira pojmove poput malograđanštine, primitivizma i snobizma, te publiku vodi na putovanje kroz različite regije te postavlja pitanja koliko smo određeni sredinom, i je li to, uopće, bitno?Kao desetak veselih žena možete gledati Jadranku Elezović i Matiju Prskalo, a režiju potpisuje Frana Marija Vranković.

22. listopada 2010 / Najave događaja