Moslavačke srednjovjekovne utvrde kroz povijest i legende

Jučer je u prostoru knjižnice održano predstavljanje knjižice “Moslavačke srednjovjekovne utvrde kroz povijest i legende”, autorice Silvije Pisk i Stele Kos, u izdanju Povijesne udruge Moslavina. Publikaciju je predstavila dr. sc. Mihaela Majcen-Marinić, voditeljica Službe za knjigu i nakladništvo Ministarstva kulture RH.

Dr. sc. Silvija Pisk bila je zadužena za povijesni pregled utvrda na vrhovima Moslavačke gore. Riječ je o nama već manje-više poznatim utvrdama, Garićgradu, Jelengradu, Košutgradu, Moslavinagradu i Bršljancu.
Stela Kos nas u drugom dijelu knjižice upoznaje sa legendama vezanim uz utvrde našega kraja.
Sama publikacija je tiskana u sklopu projekta Moslavačke srednjovjekovne utvrde (potpora Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta), u kojem su članovi Povijesne udruge Moslavina održali ciklus predavanja, prezentacija i radionica učenicima šestih razreda Osnovne škole Popovača, Velika Ludina, Banova Jaruga te Mato Lovrak u Kutini.

21. lipnja 2013 / Događanja