Matineja Noći knjige 2018. u našoj Knjižnici protekla u znaku slikovnica i pisma za slijepe i slabovidne

Noć knjige 2018. u našoj Knjižnici obilježili smo programom za prvašiće koje smo pozvali u suradnji sa Osnovnom školom Popovača te Lions klubom Popovača i njihovim aktivnim članom, Robertom Sedakom. Matineja je protekla u znaku slikovnica i pisma za slijepe i slabovidne, a naš glavni partner važan za realizaciju programa bila je Hrvatska knjižnica za slijepe iz Zagreba koja nam je ustupila na korištenje nekolicinu taktilnih slikovnica koje su mališani imali prilike upoznati i opipati. Tako smo nakon upoznavanja sa ovom specifičnom vrstom građe djeci pročitali odabranu priču, te je nakon prvog dijela Robert Sedak djeci govorio o pismu kojim se služe slijepe i slabovidne osobe, točnije o Brailleovom pismu na kojem su uz latinično napisane i taktilne slikovnice koje su djeca prethodno susrela. U zadnjem je dijelu uslijedila radionica na kojoj su djeca pomoću isprintanih 3 D kockica na Brailleovom pismu prepoznavala Brailleova slova te ih koristila pri čitanju i pisanju čime je zaokruženo ovo zanimljivo, poučno i zabavno druženje povodom Dana hrvatske knjige (22. travnja), te Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) u našoj Knjižnici.

25. travnja 2018 / Događanja