Mara Doljak ponovo otvara vrata Camina, predstavljanje knjige i predavanje

Sinoć je u našoj knjižnici predstavljena prva knjiga Mare Doljak o svom hodočasničkom putovanju u Santiago de Compostelu, na putu Camino de Frances. Riječ je neuobičajenom putovanju te doživljajima i iskustvu žene koja na pragu 60.-tih, točnije u 59., godini života odlučuje pomaknuti svoje granice, učiniti nešto drugačije za sebe, a time i odgoditi starenje. Potpuno sama, uputila se u avanturu života, a kako je to izgledalo imali smo prilike čuti na predavanju u našoj knjižnici u svibnju 2016. godine (http://www.knjiznica-popovaca.hr/camino-s-marom-hodocasce-u-camino-de-compostela/). Kasnije je Mara Doljak svoja iskustva sažela u ovu toplu i zanimljivu knjigu naziva Moj Camino, šetnja u dubine sebe koju nam je sinoć predstavila te nas ponovo podsjetila na neprestanu potrebu za samorazvojem i na hrabrost promjene, povijesne vrijednosti Camina te ljepote ove hodočasničke rute. Mara Doljak tu je rutu poslije našeg predavanja do danas prošla još dva puta! U pripremi su i nove knjige, a da je ova tema svaki puta ponovo zanimljiva i inspirativna svjedoče mnoge nove priče, crtice iz novih putovanja naše autorice i iz života drugih hodočasnika, ali i reakcije i znatiželja naših posjetitelja, tako da je naše druženje nakon promocije i predavanja još potrajalo, u ugodnoj predblagdanskoj atmosferi knjižnice.

15. prosinca 2017 / Događanja