Kviz za treće razrede

Danas je održan kviz za treće razrede OP Popovača. Kviz se održava u suradnji knjižnice sa školskom knjižnicom tj. knjižničarkom Marijom Bilić-Prcić. Radi se o danu druženja i igre na temu zadane priče, a ove godine riječ je o priči “Emica”, autorice Ankice Blažinović Kljajo. Sudjelovali su 3.A i 3.B. razred, čiji su razrednici Krunoslava Radauš i Mladen Bago. Svaki razred bio je podijeljen u tri skupine: kvizaši-čitači, dramaturzi i likovnjaci.U vremenu od sat i pol svaka grupa je pripremala svoj zadatak. Kvizaši su se pripremali za odgovore na pitanja, likovnjaci su na velikom hameru dali svoje viđenje priče, a dramaturzi su priču predstavili u obliku male predstave. To je činilo prvi dio kviza, nakon kojega je slijedio maleni predah uz sok i sendviče. Drugio dio kviza započeli su likovnjaci koji su nam predstavili svoj likovni doživljaj priče, zatim su nastavili dramaturzi sa svojom predstavom, a na kraju su svoje odgovore davali kvizaši-čitači.

Svaki razred je dobio po 9 pitanja na koje su odgovarala tri predstavnika kvizaša-čitača. Njihove odgovore , kao i uratke likovnjaka i dramaturga, ocijenjivao je i nadgledao naš žiri, Žiri sastavljen od tri člana, Petre, Marijete i Tomislava na kraju je po broju bodova proglasio kviz neriješenim. Nagrade kviza su bile šestomjesečno ili godišnje dar članstvo u knjižnici. Da bi odabrali kome će koja nagrada , predsjednica 3. A razreda vukla je dar iskaznice i za svoj razred izvukla kraće dar članstvo i na taj način odredila kome će pripasti koja nagrada.
Na samome kraju svaki razred je dobio svjedodžbu o sudjelovanju na kvizu, a naši kvizaši su se zasladili trešnjama.

9. lipnja 2011 / Događanja