Kviz za treće razrede

I ove godine u suradnji naše knjižnice sa školskom knjižnicom 05. i 06.06. održan je tradicionalni kviz za treće razrede OŠ Popovača i područnih škola.
Ovaj mjesec slavimo 100. godina Hlapića pa je tako i tema kviza bila priča Ivane Brlić-Mažuranić “Čudnovate zgode šegrta Hlapića”.
Djeca su bila podijeljena u tri grupe, a u svakoj grupi bili su kvizaši-čitači, likovnjaci i dramaturzi. Svi su imali sat i pol da se što bolje pripreme i osvoje što više bodova.
Likovnjaci su na velikom hameru likovno prikazali svoje viđenje priče, dramaturzi su napravili mali igrokaz, a kvizaši-čitači su bili zaduženi za sam kviz tj., odgovarali su na postavljena pitanja.
Članovi komisije Mia, Karla i Matija proglasili su pobjednike, a prva mjesta osvojili su 3PLAVI i 3B.
Kako bi naglasili da nije važna pobjeda koliko zajedničko druženje, svaki je razred primio diplomu za uspješno sudjelovanje u kvizu.

7. lipnja 2013 / Događanja