“Kud Moslavec otpira stoletne škrine tradicije i baštine”

Povodom 100.-te obljetnice postojanja i rada Kud-a “Moslavec”, jučer je u prostoru Knjižnice bilo predstavljenje narodnih nošnji i običaja iz Volodera pod nazivom “Kud Moslavec otpira stoletne škrine tradicije i baštine”. Autorica čitavog programa je Ankica Đurinec koja je neumorna sakupljačica, folkloristica i promicateljica tradicijske kulture moslavačkog kraja.
Nakon uvodnih riječi pozdrava ravnateljice knjižnice i knjižničark Martine, riječ je preuzeo gospodin Josip Štrok koji je predsjednik Kuda “Moslavec”.
Kroz program predstavljanja gospođa Ankica upoznala nas je sa običajima vjenčanja, te nošnjama za svečane prilike i blagdane kroz dva stoljeća.
Svoj osvrt na rad gospođe Đurinec dala je i Slavica Moslavac, ravnateljica Muzeja Moslavine, naglasivši važnost očuvanja i njegovanja tradicije i kulturne baštine.
Čitav program bio je glazbeno popračen sviračima Kuda Moslavec.
Kao iznenađenje za kraj, knjižnica je počastila sudionike programa i goste, tortom za 100.-ti rođendan.

8. ožujka 2013 / Događanja