Dugo očekivana izložba Božidara Delača otvorena u Knjžnici Popovača

U petak, 23. ožujka 2018. s početkom u 19 sati započelo je svečano otvorenje likovne izložbe Stazama mog života autora Božidara Delača koja je postavljena u prostoru naše Knjižnice. Organizaciji i realizaciji ove dugo iščekivane izložbe, obitelji Delač i našoj Knjižnici pridružio se i Pjevački zbor umirovljenika Grada Popovače koji je odličnim izvedbama i atmosferom uveličao ovaj kulturni događaj. O slikama i umjetničkom stvaralaštvu jednog od najznačajnijih slikara s ovog područja govorio je profesor Mladen Mitar, naš poznati povjesničar umjetnosti. Iza ovog umjetnika 40. je godina neprekidnog slikarskog rada i djelovanja, iako već desetljeće živi u našem gradu, ovo mu je prva samostalna izložba u Popovači, a ukupno 11-ta. Svoje likovno obrazovanje stekao je u „Likovnom centru Zagreb“, pod vodstvom poznatih akademskih slikara. Kao dugogodišnji član „Grupe 69“ sudjelovao je na više od 30 izložbi što samostalnih što grupnih te aukcija; kako u Hrvatskoj, tako i u inozemstvu. Doselivši se u Moslavinu, uključuje se u rad likovnog društva „Moslavački krug“ te postavlja svoju retrospektivnu izložbu slika 2012. godine u Kutini. Tijekom 2013.godine prelazi u PULS „Moslavački štrk“.
Izložba Stazama mog života koja govori o životnim stanicama i utiscima na putu života, neizostavna je za pogledati, a to je moguće u radno vrijeme Knjižnice do 13.4.2018.
Izložbu je otvorio gradonačelnik Popovače, gospodin Josip Mišković.

26. ožujka 2018 / Događanja