Aktivnosti za javnost tijekom svibnja i lipnja

Tijekom svibnja Knjižnica je organizirala velik broj aktivnosti za djecu i odrasle. Početak mjeseca obilježile su manifestacije Proljeća u Popovači tako da su aktivnosti bile raspoređene oko sredine i u drugoj polovici mjeseca svibnja. Radionice za odrasle održane su 14.05.09. u 19,00 s temom izrađivanja ukrasne kutije. Tema radionica za djecu bila je usko vezana za temu tradicionalnog kviza za treće razrede koji je u suradnji s OŠ Popovača planiran i održan 21.05.09. u prostoru Knjižnice. Sovica Paka naziv je priče Želimira Hercigonje, stoga je lik ove male životinje bio središnji logo i tema našeg druženja. Prekrasne sovice izrađene od kartona u boji poslužile su kao materijal za uređenje kutića u Knjižnici koje su “okupirale” grupice učenika trećih razreda kako bi se što bolje pripremili za kviz i dramsku interpretaciju priče te napravili likovni plakat na temu. Pobjednik je bio 3A, ali naravno i svi drugi. Sudjelovanje u kvizu svima je donio besplatno članstvo u Knjižnici.